olej lniany

Olej a odchudzanie – który olej wybrać ?

olej lnianyNie zawsze spożywanie tłuszczu oznacza, że będziemy przybierać na wadze. Są na przykład takie rodzaje olejów, które działają wręcz przeciwnie – wspomagają odchudzanie. Niektórych może ten fakt lekko zdziwić natomiast działanie takie zostało potwierdzone szeregiem profesjonalnych badań.

Udowodniono na przykład, że proces redukcji tkanki tłuszczowej przyśpiesza olej kokosowy. Wszystko dlatego, że zaspokaja głód i przyśpiesza metabolizm. Olej kokosowy posiada niewielką liczbę kalorii, więc można spożywać go bezkarnie. Co więcej, nadaje się on nie tylko w kuchni, wiele osób docenia go za właściwości kosmetyczne, które również mogą być wykorzystywane w celach odchudzających. Olej kokosowy będzie ujędrniał naszą skórę oraz zwalczał cellulit – pożądany jest codzienny masaż newralgicznych części ciała mieszanką balsamu z dodatkiem naturalnego oleju tego rodzaju.

W celu obniżenia wagi naszego ciała, coraz częściej dietetycy zalecają również olej lniany, który od lat jest nieco niedoceniany w Polsce. Olej lniany odchudza a wszystko dzięki dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Badacze potwierdzają, że olej tego typu jest nawet bardziej skuteczny w redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej aniżeli wiesiołek – dotąd uznawany za złoty środek w walce ze zbędnymi kilogramami. Pamiętajmy, że aby olej spełniał swoją funkcję, nie powinno się na nim smażyć (poddawać obróbce termicznej). Dużo lepiej jest go spożywać w formie surowej – wystarczy pić 3 łyżki każdego dnia.

To właśnie zła dieta jest przyczyną gromadzenia się tkanki tłuszczowej w nadmiarze. Żadne oleje nie pomogą, jeśli nie zmienimy nawyków żywieniowych. Warto zrezygnować z dań tłustych, panierowanych, smażonych. Jeśli już musimy kosztować potrawy przyrządzane na patelni to niech będą one smażone na zdrowym oleju – idealnie nada się olej rzepakowy. Odradzamy natomiast stosowanie oleju słonecznikowego, podczas diety odchudzającej raczej wcale z niego nie korzystajmy.

Aby dieta była skuteczna, najlepiej udać się do profesjonalnego dietetyka, który zaleci odpowiedni sposób żywienia, patrząc na indywidualne potrzeby żywieniowe i nasze preferencje.

2 Replies to “Olej a odchudzanie – który olej wybrać ?”

  1. Wiele razy słyszałam o świetnych właściwościach oleju lnianego i nie chciało mi się w to wierzyć. Wkońcu za którymś razem postanowiłam spróbować i wyszło mi to na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *