ubezpieczenie turystyczne

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

ubezpieczenie turystyczneOferta towarzystw ubezpieczeniowych, jaką jest ubezpieczenie turystyczne, skierowana jest przede wszystkim do osób, które wybierają się na zagraniczny wypoczynek. To zapewnienie jak najlepszej ochrony przed nieszczęśliwymi wypadkami i ich następstwami oraz gwarancja najbardziej profesjonalnej pomocy, kiedy takowe się przytrafią.

Jeśli interesuje Cię, co takie ubezpieczenia Olsztyn zawierają, to musisz wiedzieć, że są one najczęściej dobierane do indywidualnego klienta. Wiele zależy od miejsca, w jakie wybiera się turysta i od celu – czy ma to być jedynie błogi wypoczynek na plaży a może jednak górska wspinaczka? Zakres jak widać jest spory. Pamiętajmy także by zapewnić sobie odpowiednią ochronę naszego zdrowia. W tym temacie pomocna będzie medycyna podróży.

Podstawą takiej polisy jest nieponoszenie przez turystę kosztów leczenia, jakie wiążą się z chorobą czy urazem, który odniósł w czasie urlopu. W pakiecie może być zawarte również OC, czyli odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone podczas wypadku osobom trzecim. Ubezpieczony może być również bagaż, sprzęt, jaki zabieramy na wakacje, na przykład narty wodne czy deska surfingowa.

Ale to nie wszystko, ubezpieczenie turystyczne będzie gwarantować pokrycie noclegów w hotelu w przypadku konieczności pozostania dłużej za granicą, transportu do kraju czy ratownictwa, na przykład w ramach poszukiwań. Zapewniona zostaje też oczywiście opieka medyczna, w placówkach publicznych oraz prywatnych, co znacznie zwiększa komfort dochodzenia do formy po doznanym urazie. Ubezpieczony może tez liczyć na odszkodowanie pieniężne, z tytułu utraty zdrowia czy zepsutych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *