społeczna szkoła podstawowa warszawa

Główne założenia szkoły społecznej

społeczna szkoła podstawowa warszawaSzkoła społeczna jest niepubliczną formą jednostki oświatowej. Mylnie uznawana jest jednak za placówkę prywatną. Pomiędzy takimi obiektami występują spore różnice.

Społeczna szkoła podstawowa – Warszawa i inne większe miasta w Polsce mają takich co najmniej po kilka, zostaje założona przez towarzystwo oświatowe. Istotą jest tutaj przede wszystkim uspołeczniony system zarządzania nie tylko obiektem, ale i całym programem edukacji uczniów. Ogromną rolę odgrywają w tej kwestii rodzice dzieci, którzy mają wpływ na funkcjonowanie całej szkoły.

Szczotka do twarzy dla dorosłych i dzieci – sprawdź!

Zaangażowanie rodziców i grupy ich przedstawicieli przekłada się nie tylko na realizację programów edukacyjnych. Oni sami decydują również o czesnym i wszystkich kosztach, jakie wiążą się z działalnością placówki. Uznaje się, że czesne w takiej szkole jest wyższe niż w szkole tradycyjnej, w której jedynie opłaca się ubezpieczenie i komitet rodzicielski, ale za to niższe od szkoły prywatnej, która powstaje również w celach osiągnięcia zysku. W przypadku szkoły społecznej, jej działalność nie ma celów zarobkowych. Wszystkie pieniądze przeznaczane są na utrzymanie optymalnych warunków edukacji uczęszczających tam dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *