catering dietetyczny warszawa

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

catering dietetyczny warszawaJeśli poszukujemy diety, która pozwoli nam nabrać zdrowych nawyków żywieniowych, zrzucić nieco kilogramów, jak również poprawić stan naszego organizmu, to doskonałym rozwiązaniem może okazać się wybór diety doktor Ewy Dąbrowskiej.

Dlaczego dieta dr Ewy Dąbrowskiej?

Dieta doktor Ewy Dąbrowskiej to doskonały sposób, jeśli szukamy metody na oczyszczenie organizmu z toksyn. Przez wielu uważana jest ona za metodę leczniczą i profilaktyczną. Dieta Ewy Dąbrowskiej, jak sama nazwa wskazuje stworzona została przez Ewę Dąbrowską. Uzyskała ona tytuł doktora w zakresie badań nad immunologią. W czasie przygotowań do habilitacji prowadziła badania które skłoniły ją do pochylenia się nad tematem roli żywienia w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Uzyskane wyniki badań skłoniły ją do stworzenia diety, która ma odwrócić szkodliwy wpływ otoczenia na jakość naszego pożywienia oraz jego zgubny wpływ na stan naszego organizmu. Właśnie dlatego dieta warzywno-owocowa ma po pierwsze oczyścić nasz organizm, jak również wspomóc system odpornościowy.

Jak wygląda dieta doktor Ewy Dąbrowskiej?

Dietę doktor Dąbrowskiej podzielić możemy na dwa etapy – głodówkę leczniczą, jak również dietę zgodną z zasadami zdrowego żywienia. Przede wszystkim podstawą są warzywa i owoce. Przywraca ona prawidłowe funkcjonowanie organizmu uwalniając go od toksyn oraz wspiera mechanizmy obronne i regeneracyjne organizmu dostarczając mu witamin i mikroelementów. Dieta opiera się przede wszystkim na spożywaniu warzyw i owoców w postaci surowej, choć nie jest zabroniona również ich inna forma. Dużą popularnością cieszą się też soki warzywno-owocowe, które pozwalają dostarczyć organizmowi mnóstwo witamin. Główny warunek diety stanowi jednak to, że warzywa powinny zawierać niską zawartość skrobi, a warzywa cukru. Przed przystąpieniem do tej diety warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże nam ustalić spożywane przez nas posiłki oraz poinformuje nas o ewentualnych przeciwwskazaniach, jest to o tyle ważne, jeśli borykamy się z jakimiś przewlekłymi chorobami.Możesz również skorzystać z diet z dowozem do domu wystarczy że w wyszukiwarce internetowej wpiszesz „catering dietetyczny warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *