depilacja laserem w warszawie

Problem wrastających włosków

Wrastające włoski to problem wielu osób. Pojawia się on przede wszystkim u tych, których włoski są cienkie i kręcone. To również powikłanie stosowania nieodpowiednich metod depilacji nadmiernego owłosienia. W tym przypadku winą obarcza się przede wszystkim stosowanie jednorazowych maszynek do golenia

Wrastające włoski to nie tylko problem, który wpływa na estetykę naszego wyglądu. Włosy, które zakręcają się i wrastają pod powierzchnię skóry, nierzadko powodują stan zapalne. W efekcie skóra staje się podrażniona, zaczerwieniona, obrzęknięta i boląca. Zapalenie mieszków włosowych sprawia zaś, że na skórze występują czerwone wykwity nasiąknięte ropą. W zaawansowanych stadiach można śmiało stwierdzić, że wrastające owłosienie to problem zdrowotny, który należy niezwłocznie zwalczać.

Przyczyny wrastania włosków

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że to problem osób, których włoski są z natury cienki i kręcone, przez co nie mają siły przebić się przez skórę. Jak wskazują dermatolodzy, to znacznie częściej problem osób, które stosują złą metodę depilacji. Wosk, depilatory, maszynki osłabiają struktury włosa, przez co rosną one pod skórą i nie przebijają się na powierzchnię.

Domowe sposoby walki z problemem

Osoby, które cierpią z powodu wrastających włosków, powinny rozpocząć walkę z problemem poprzez wykorzystanie domowych sposobów. Warto przeprowadzać peeling całego ciała, dzięki czemu złuszczy się martwy naskórek. Po depilacji należy nanieść nawilżający balsam o właściwościach zmiękczających. Na stany zapalne przyda się maść cynkowa oraz okłady z roztworu sody oczyszczonej (łyżeczka sody na szklankę wody). Krostki, które powstały nie powinny być wyciskane ani nacinane, bo stan zapalny może przenieść się na inne części ciała. Uczucie pieczenia, ściągnięcia skóry czy wysuszenia zwalczać można kremem z mocznikiem i ałunem.

Likwidacja problemu wrastających włosków

Wszystkie podane metody będą zapobiegać oraz łagodzić niekorzystne efekty związane z problemem wrastających włosków. Wątpliwe jest jednak to, że zlikwidują tę przypadłość całkowicie.

Można jednak to zrobić, pozbywając się owłosienia. Włosy da się zniszczyć raz na zawsze, pozostawiać w pełni gładką skórę. Wszystko przy wykorzystaniu depilacji laserowej, która jest zresztą hitem ostatnich lat, w zakresie pielęgnacji ciała.

Laser, który wnika w głąb skóry, niszczy melaninę, czyli główny barwnik włosa. Każdy kolejny zabieg sprawia, że włoski stają się cienki i coraz słabsze aż wreszcie zanikają całkowicie. Wrastające włoski nie będą już problemem, bo włosów po prostu nie będzie.

Depilację laserową można stosować na każdej partii ciała. Wrastające włoski pojawiają się najczęściej na nogach, w okolicach bikini i pod pachami. Wystarczy 5-7 kilkuminutowych zabiegów, by problem ten zniknął bezpowrotnie.

Co ciekawe, dzięki tej metodzie pozbywamy się nie tylko problemu zdrowotnego, ale wpływamy też na polepszenie naszej atrakcyjności. Skóra ciała pozostanie już zawsze gładka, bez nieestetycznych włosów, krostek i zaczerwienienia. Dlatego jeśli chcesz znaleźć salon urody, który zadba o Twoje potrzeby wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „depilacja laserem w Warszawie„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *