auto gaz

Dlaczego powstaje smog?

auto gazSmog to nic innego jak chmura zanieczyszczeń, jaka unosi się nad miastem. Wpływ na jej powstawanie ma cywilizacja. Smog powstaje najczęściej w obrębie dużych miast, terenów przemysłowych, wielkich aglomeracji, w których zauważyć można wzmożony ruch samochodowy. Rzeczywiście, okazuje się, że prawie 70% owej chmury powstaje w wyniku emisji spalin samochodowych. To dlatego władze miast zachęcają na przykład do korzystania z komunikacji miejskiej.

Jeśli chcemy przyczynić się do redukcji zanieczyszczonego powietrza, powinniśmy zmienić nasz styl życia. Musimy mieć na uwadze, że dopuszczalna norma szkodliwych związków w powietrzu została ostatnio przekroczona aż o 800%. Media donosiły, iż lepiej nie wychodzić z domu ani nie otwierać okien. To tragedia nie tylko dla alergików czy astmatyków, ale wszystkich ludzi – spaliny wchłaniają się przecież do naszego układu oddechowego i czynią wielkie szkody dla zdrowia.

Jeśli już nie chcemy zrezygnować z podróżowania samochodem, warto chociaż zastanowić się nad jego zmianą na taki, który wydziela jak najmniej spalin. Tutaj wyróżnić możemy oczywiście samochody elektryczne oraz te auto gaz. O ile pojazdy elektrycznie nie są u nas jeszcze tak bardzo popularne, to LPG cieszą się ogromnym uznaniem. Oprócz czynników korzystnych dla środowiska, tankowanie takiego auta jest najtańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *