sklep dentystyczny

Narzędzie stomatologiczne niezbędne w Twoim gabinecie – wewnątrzustna kamera dentystyczna

Wewnątrzustna kamera dentystyczna to nic innego jak aparaty cyfrowe, niewielkich rozmiarów i wystarczająco dobre, aby zmieścić się w ustach i nie może ich zabraknąć, jeśli chodzi o zaopatrzenie gabinetu. Te aparaty zostały stworzone specjalnie dla dentystów i pomagają im zobaczyć wnętrze jamy ustnej pacjentów. Ze względu na swój charakter cyfrowy zdjęcia te można w razie potrzeby powiększyć.

Wewnątrzustna kamera dentystyczna – co warto wiedzieć?

Podczas korzystania z tych kamer dentysta będzie musiał umieścić je na czubku różdżki wewnątrzustnej. Dzięki temu będą mogli zobaczyć na żywo obraz jamy ustnej pacjenta. Podczas korzystania z tych aparatów należy upewnić się, że jesteś bardzo ostrożny, a cel jest dobrze spełniony. Każdy dobrze wyposażony sklep instrumenty stomatologiczne ma do zaoferowania takie propozycje.

Zastosowanie polega oczywiście na oglądaniu wewnętrznych części zębów pacjenta. Teraz dzięki kamerom wewnątrzustnym możesz w razie potrzeby przybliżyć konkretny ząb. Zapytaj sklep dla gabinetów stomatologicznych czy ma do zaproponowania właśnie takie narzędzia, bo to może pokazać Ci:

  • złamane zęby,
  • wypełnienia,
  • próchnicę w zębie,
  • oznaki ubytków,
  • znacznie więcej.

Główną zaletą jest to, że możesz przeglądać i przechowywać obrazy na swoim komputerze PC, laptopie, a nawet możesz je wydrukować, jeśli to konieczne. Możesz wysłać zdjęcia do innych lekarzy, aby uzyskać drugą opinię.

Korzyści z używania wewnątrzustnej kamery dentystycznej w Twoim gabinecie stomatologicznym

Główną zaletą jest to, że pacjent widzi wszystko to, co lekarz. Tak więc poprzez takie narzędzia stomatologiczne lekarzom łatwiej jest wyjaśnić, dlaczego pacjent potrzebuje opieki lub dlaczego odczuwa problemy z dziąsłami lub zębami. Pozwala to również pacjentom zrozumieć powagę sytuacji i odpowiednio podjąć decyzję o podjęciu leczenia lub nie.

Kolejną zaletą posiadania kamer wewnątrzustnych jest to, że są one dosłownie przenośne. Możesz więc mieć to narzędzie zawsze przy sobie, a także łączyć się z dowolnym urządzeniem wyposażonym w funkcję bezprzewodową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *