rezonans warszawa

Rezonans magnetyczny – czy rodzaj użytego aparatu MRI ma znaczenie?

Badanie rezonansem pozwala na precyzyjne określenie stanu organów wewnętrznych. W ten sposób lekarz jest w stanie wykryć wiele schorzeń, a następnie przygotować odpowiednią diagnozę. Czy jednak wszystkie aparaty wykorzystywane do tego badanie zapewnią podobne efekty?

Warto na wstępie określić, że każdy sprzęt dopuszczony do użytku musi spełniać szereg istotnych kryteriów, które dotyczą między innymi skuteczności działania. Dzięki temu możemy mieć pewność, że każde badanie rezonansem ma sens. Brak tu zagrożenia związanego z przekłamanymi wynikami czy też istotnymi brakami, które utrudniłyby postawienie diagnozy.

Co jednak istotne, nowoczesny rezonans magnetyczny zapewnia nieco wyższą precyzję działania, co oczywiście ułatwia pracę specjalisty. Z perspektywy pacjenta największe znaczenie ma sam komfort badania. Ten natomiast w przypadku użycia najnowszych aparatów MRI jest bardzo wysoki.

Dlaczego warto stawiać na nowoczesną aparaturę?

Wskazać należy na kilka kluczowych kwestii, o których nie każdy wie. Najważniejszą różnicą dzielącą modele nowe od tych starych jest wielkość otworu gantry. Czy ma to znaczenie? Ogromne! Zwłaszcza dla osób cierpiących na lęk przed zamkniętymi przestrzeniami. Rezonans magnetyczny dla klaustrofobików przebiega więc w znacznie lepszych warunkach, samo badanie nie wzbudza lęku u pacjentów.

To oczywiście nie wszystko. Warto wspomnieć także o tym, że obrazowanie z użyciem nowoczesnego sprzętu trwa znacznie krócej, w jego trakcie generowany jest również mniejszy hałas. Wszystko to przekłada się na wspominany wcześniej komfort.

Gdzie możemy skorzystać z tak zaawansowanych aparatów MRI? Odpowiedzią na tak postawione pytanie będzie rezonans magnetyczny bez skierowania, realizowany przez placówki prywatne. Dzięki nim nie musimy martwić się kolejkami, samo badania, jak udowadniają powyższe informacje, wiąże się ze znacznie mniejszym stresem. Wszystko to sprawia, że warto zainteresować się ofertą tego typu placówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *