pielęgnacja męskich dłoni

Pielęgnacja męskich dłoni i brody

pielęgnacja męskich dłoniDłonie są naszą wizytówką. Nie tylko kobiet, ale i mężczyzn i każdy bezwzględnie powinien o nie dbać. Nie jest to wcale proste zadanie. Weźmy pod uwagę, że dłonie są tą częścią ciała, która praktycznie stale jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Jedynym wyjątkiem jest okres zimowy, kiedy możemy okryć je rękawiczkami. Inaczej, stale oddziałuje na nie wiatr, deszcz, intensywne promienie słońca. Warto również wspomnieć o codziennych czynnościach fizycznych, które wykonujemy. Co więcej, nierzadko nasze dłonie mają przecież bezpośredni kontakt z substancjami chemicznymi i detergentami. Już chyba stało się jasne, dlaczego mamy podejmować się ich regularnej pielęgnacji?

Manicure w wydaniu męskim

Okazuje się, że mężczyźni są coraz częściej klientami salonów kosmetycznych. Minęły już na szczęście czasy, kiedy panowie korzystali jedynie z mydła, szczoteczki i pasty do zębów, maszynki do golenia oraz sporadycznie nawilżającego kremu do twarzy i perfum. Dzisiaj, dostrzegają jak istotny jest ich wizerunek i jak ważne jest dbanie o siebie. Coraz częściej mężczyźni korzystają z tak zwanego „fryzjera brody”. To nic innego jak Barber! Mokotów to dzielnica Warszawy, gdzie znajduje się dużo biur, a więc i osób, które powinny dbać o swój biznesowy look. Atrakcyjność zewnętrzna jest nierzadko priorytetem, liczy się przecież zawsze to pierwsze wrażenie.

Męskie dłonie są wystawione na widok publiczny zawsze. Podczas witania i podawania uścisku, podczas pracy przy komputerze i w czasie zawodowych kontaktów z klientem. Są zawsze widoczne dla otoczenia, dlatego ważnym jest, by były zawsze nie tylko czyste, ale i właściwie wypielęgnowane.

Usługa manicure dla mężczyzn w salonie kosmetycznym

Manicure męski jest już stałą pozycją w ofercie praktycznie każdego, dobrego salonu kosmetycznego. Zabieg ten jest bardzo zbliżony do tej techniki pielęgnacji dłoni damskich z tą jednak różnicą, że męskie paznokcie nie są malowane lakierem ani ozdabiane rozmaitymi elementami. W tej kwestii niewiele się zmieniło, paznokcie mężczyzn mają być krótkie i naturalne.

Pielęgnacja męskich dłoni obejmuje nawilżenie skóry całych dłoni oraz płytki paznokcia wraz z ich odżywieniem oraz usunięcie nagromadzonych skórek, które paznokcie okalają. Znacznie częściej niż u kobiet, manicure przebiega również na zniwelowaniu różnych schorzeń. Panowie znacznie częściej borykają się z odciskami, brodawkami i skórą, która jest tak przesuszona, że ma tendencję do pękania.

Jak przebiega manicure męski?

W pierwszej kolejności następuje dezynfekcja dłoni. Potem paznokcie zostają skrócone do odpowiedniej długości. Następnym elementem jest wygładzanie i polerowanie płytki paznokci oraz modelowanie jej kształtu. Skórki zostają usunięte cążkami, specjalną szpatułką lub przy pomocy specjalnych preparatów zmiękczających. Ostatnim elementem manicure męskiego jest peeling całych dłoni, by usunąć zrogowaciały naskórek. Na koniec wklepuje się silnie nawilżający krem, można też zastosować kąpiel dłoni w ciepłej parafinie. Aby odżywić paznokcie, niektórzy mężczyźni decydują się na naniesienie bezbarwnej odżywki. Ta zapewnia wzmocnienie paznokci, ale też ich doskonałą gładkość i ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkową usługą w ramach manicure może być relaksacyjny masaż dłoni.

Cały zabieg trwa średnio 30 minut. Panowie zapłacą za niego od 50-70 złotych. Warto korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek i barberów i poddać się takiej usłudze przynajmniej raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *