sprzątanie po zgonach warszawa

Miejsce po rozkładzie zwłok – jak je sprzątnąć?

Miejsce, w którym doszło do rozkładu ciała, jest prawdziwą bombą bakteryjną. Samo ciało jest siedliskiem bakterii, toksyn i wydziela trupi jad. Osoby bez konkretnych kompetencji i szkolenia, nie mogą podejmować się tego rodzaju zadań. Warto wspomnieć także o przygotowaniu pod względem psychologicznym – nie każdy jest w stanie wytrzymać tak przykry widok.

Czy rodzina może sprzątać po zmarłej osobie?

Rodzina nigdy nie powinna sprzątać samodzielnie po zwłokach bliskiej osoby. Oczywiście, jeśli zgon nastąpił nagle, a ciało zostało natychmiast zabrane przez dom pogrzebowy, jest to możliwe. Chodzi raczej o sytuację, w której zwłoki uległy już znacznemu rozkładowi.

Profesjonalne sprzątanie po zgonach

Jak odbywa się sprzątanie po zgonach? Warszawa i każde inne miasto w naszym kraju wykazuje w tym zakresie podobne standardy. Zaleca się sprzątanie miejsca po zgonie w zabezpieczających kombinezonach, w rękawiczkach i masce, by skóra nie miała styczności z trupim jadem i bakteriami. Wszelkie zanieczyszczenia należy usuwać profesjonalnymi środkami, a przykry zapach, bakterie i inne toksyny poprzez zabieg ozonowania. Tylko ozon w czystej postaci jest w stanie idealnie zdezynfekować daną przestrzeń. Właśnie dlatego, by miejsce mogło nadawać się do ponownego użytkowania, niezbędna jest pomoc profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *