soki owocowe

Jakie soki owocowe wybrać?

Soki owocowe są coraz bardziej popularne nie tylko jako dodatek do posiłku, ale często sięgamy po nie, zamiast określonego posiłku np. drugiego śniadania. Naszym pierwszym wyborem są pyszne i naturalne soki pozbawione cukru, ale jakie są najlepsze i czym należy się kierować, sięgając po nie?

Co to są soki NFC?

Soki NFC to specjalnie przygotowany produkt premium, który trafia w gusta najbardziej wymagających i świadomych konsumentów, którzy nie tylko przywiązują wagę do składu, ale także doceniają walory sensoryczne. Soki NFC, czyli not from concentrate to soki niezagęszczone, w pełni ekologiczne i zgodne ze stylem życia określany, jako slow food. Dodatkowo o popularności tego rodzaju soków świadczy fakt, że pomimo wyższej półki cenowej, klienci chętnie po nie sięgają.

Soki owocowe tłoczone i ich zalety

Soki NFC są w pełni naturalne, pozbawione koncentratów, barwników, wody i cukru. Dodatkowo wytwarzane są z najlepszych warzyw i owoców, które są wybierane w trosce o najwyższą jakość soku. Ze względu na odpowiednie standardy dobór produktów również ma znaczenie. Dlatego soki tworzone w ten sposób są nie tylko pyszne, ale naturalnie mętne oraz pasteryzowane w niskich temperaturach. Ich naturalne właściwości i pyszne smaki wpływają na fakt, że coraz więcej świadomych konsumentów sięga właśnie po soki pozbawione koncentratu.

Rynek soków owocowych w Polsce

Soki owocowe w Polsce cieszą się dużą popularnością nie tylko dlatego, że większość warzyw i owoców pochodzi właśnie z rodzimych pól i sadów. Dzięki naturalnym właściwością produkty cieszą się coraz większą popularnością i są łatwo dostępne. Coraz częściej soki NFC możemy dostać w przydomowych dyskontach, czy osiedlowych sklepikach. A wzrost świadomości ekologicznej i moda na zdrową żywność tylko dodatkowo wpływa na ich popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *