laryngolog Dublin

Jak zwalczyć zapalenie zatok?

Przewlekły katar, do tego silne bóle głowy. Już wiesz, że nie poradzisz sobie z tą chorobą samodzielnie. Musisz wybrać się do lekarza. Nie pomoże jednak internista, ten może jedynie zalecić leki doraźne, które zwalczą objawy, ale rzadko kiedy przyczyny. Prawdopodobnie cierpisz z powodu zapalenia zatok i niezbędna staje się wizyta u laryngologa.

Zatkany nos i ból głowy przy pochylaniu oraz uczucie rozpychania w okolicach skroni. Właśnie to są najczęściej występujące objawy zapalenia zatok. To znak, że w naszym organizmie zagnieździły się paciorkowce, które wywołują zastój wydzieliny ropnej w zatokach. Okazuje się, że bez środków przeciwbólowych chory nie jest w stanie normalnie funkcjonować.

Trzeba pamiętać, że leczenie zatok jest przede wszystkim długie i trudne. Warto, by terapią zajął się laryngolog. Dublin, Berlin, Warszawa i tak naprawdę wszystkie miasta w całej Europie oferują profesjonalne placówki, w których tacy specjaliści przyjmują pacjentów i pomagają im w walce z chorobą.

Przy zapaleniu zatok nie wystarczy samo wydmuchiwanie wydzieliny z nosa. Choroba jest tak uciążliwa, że nie przejdzie samoistnie. Wizyta u laryngologa pozwoli zaś na rozpoczęcie właściwego leczenia. W pierwszej kolejności laryngolog oceni wydzielinę z nosa. Zleci też zapewne podstawowe badania, takie jak morfologię. Kuracja następuje najczęściej poprzez podanie antybiotyku oraz leków przeciwzapalnych. Przy zaawansowanym stadium choroby niezbędne okazać się mogą sterydy.

Jeśli takie leczenie nie będzie skuteczne, pacjent otrzyma skierowanie do szpitala. Pamiętajmy, by przedłużającego się kataru nie bagatelizować. Może on skutkować poważnymi powikłaniami. W skrajnych przypadkach dochodzi ropowicy oczodołu, zapalenia opon mózgowych czy zapalenia szpiku kostnego. Nie da się też ukryć, że zapalenie zatok utrudnia normalne funkcjonowanie. Wiecznie zapchany nos i silny ból głowy, jest prawdziwą męczarnią dla pacjenta. Laryngolog jest właśnie po to, by skutecznie zwalczyć chorobę tego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *