cera

Dlaczego cera dojrzała jest często przesuszona?

Pierwsze oznaki starzenia się skóry są najczęściej właśnie wynikiem jej przesuszenia. Oczywiście na proces powstawania zmarszczek wpływ mają też inne czynniki, ale brak właściwego nawodnienia jeszcze bardziej je potęguje. Skora zaczyna się starzeć po 20 roku życia, pierwsze bruzdy widać zaś po ukończeniu 30 lat. Profilaktykę przeciwzmarszczkową warto jednak zacząć stosować jeszcze wcześniej, zanim bruzdy oszpecą gładką buzię.
Zmarszczki to efekt zbyt małej produkcji kwasu hialuronowego, który odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Z biegiem lat uszkodzeniu ulegają też włókna elastyny i kolagenu, które mają utrzymywać ją w należytej sprężystości. Destrukcyjnie wpływa też nasz styl życia: zła dieta, palenie papierosów, alkohol, zanieczyszczone środowisko, używanie niewłaściwych kosmetyków czy brak codziennego demakijażu twarzy. Wszystko to prowadzi do przesuszenia i wiotkości skóry. Właśnie dlatego pojawiają się zmarszczki, których bagatelizowanie może skończyć się tragicznie. Bruzdy będą się szybko pogłębiać i utrwalać, ich niwelowanie nie będzie już takie proste.
Właśnie dlatego trzeba reagować natychmiast. Koniecznym staje się chociażby stosowanie kremów odżywczych i przeciwzmarszczkowych. Wszystkie kosmetyki muszą być dobrane indywidualnie. W tym celu warto udać się do dermatologa, bo tylko ten profesjonalista jest w stanie odpowiednio zdiagnozować problem i ocenić kondycję skóry. Największą popularnością cieszą się oczywiście kosmetyki naturalne, na przykład dr organic. Kosmetyki tego rodzaju nie zawierają sztucznych składników, które mogą wywoływać uczulenie i podrażniać delikatną skórę twarzy. Polecane są też kosmetyki vichy czy pharmaceris.
Niektóre kremy działają jednocześnie na wiele problemów. Przykładem mogą być tutaj kosmetyki bioderma, które nie tylko ujędrniają, ale też nawilżają i niwelują przebarwienia. To kremy i serum całkowicie chroniące skórę twarzy, bo zawierają też filtry UV, które niwelują niekorzystne działanie promieni słonecznych. Pamiętajmy, że słońce też doprowadza do nadmiernej suchości skóry.
Dobrej jakości kosmetyki znaleźć można w aptekach stacjonarnych i tych online. Te renomowane wyszukać można pod hasłem „apteka internetowa warszawa”. To gwarancja jakości, niskiej ceny, ale i doskonałej obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *